Француски маникир за лето во комбинации на бои

Со летните месеци доаѓаат и весели бои, а вашиот класичен француски маникир можете да го прилагодите на летните бои. Ви носиме 10 летни маникир идеи што треба да ги испробате

Шарениот француски маникир стана вистински тренд за топлите денови, а покрај колоритните комбинации, пробајте и светки и други форми. Пробајте француски маникир на 10 различни начини:

1. Двоен „француски“
Подебелите и потенки линии се комбинираат за двоен француски, а во оваа техника можете да ја испробате вашата омилена боја или да комбинирате две контрастни.

2. Виножито
Француските бои на виножитото особено добро одат со веселите летни комбинации, а ќе ги подигнат и оние еднобојните.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bryony Howell (@gelsbybry)

3. Тонови на земјата
Земјените тонови може да се комбинираат заедно и се идеални со облека од пригушени нијанси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit)

4. Срца

Можете да пробате француски маникир во форма на срце за да ја прекинете рутината, а може да биде на неколку, или на сите нокти.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit)

 

5. Длабок француски маникир
Длабокиот маникир ќе му даде повеќе боја на вашиот нокт, а можете да си играте и со комбинации на бои.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAYLA SEAH (@kayla_seah)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Babe Beauté (@babebeaute)


6. Блескав „француски“
Времето на светки на ноктите никогаш не поминува, а со нив може да се направи француски маникир. Идеални се за празнични летни прилики.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Babe Beauté (@babebeaute)

7. Разновидност
Летото е идеално време да пробате различни шарени комбинации на вашите нокти, кои ќе одговараат на сите модни комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit)

8. Пастелни тонови
За пастелно „француско“ изберете блага розова, сина, зелена и жолта нијанса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit)

9. Неутрални тонови
Доколку сте љубител на нокти во неутрални тонови, пробајте француски маникир во блага беж, сива и розова нијанса.

10. Црн француски маникир
Црниот маникир е за похрабри комбинации, а идеално ќе одговара со златен или сребрен накит и прстени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren Davies (@thetipsynail)

 

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време