Домашна нега: Како да го отстраните гел-лакот (ВИДЕО)

Бидете трпеливи, вашите нокти ќе ви бидат многу благодарни

Најважната и основна работа што треба да направите е да го ублажите гелот. Направете го овој голем чекор пред да преземете понатамошни активности и да продолжите со отстранување на маникирот.

Избравме неколку едноставни упатства за вас со различни техники, така да имате повеќе избори.

Фолија и ацетон: сите точни прецизни чекори за отстранување на лак за нокти 

Паметно упатство со сите чекори кои се добро означени 

Приказ на грешки што треба да се земат предвид при отстранување за да имате што е можно повеќе информации пред да се обидете да го отстраните гел-лакот за нокти

Многу едноставно и интуитивно видео, без коментар, но со јасни назнаки

Видео со прецизни слики кои објаснуваат како да се отстрани гел-лакот

Бонус: 12 корисни совети за нега на ноктите

Откако ќе го отстраните лакот прочитајте како да закренат ноктите по маникир со гел-лак.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време