Зошто не смеете да ги пропуштите вежбите на плажа?

Придобивките се различни и разновидни

Физичката активност на отворено има позитивни ефекти врз телото и умот. Придобивките се различни и разновидни: самиот престој на плажа поттикнува чувство на опуштеност, што ни овозможува полесно да се концентрираме на вежбите и да уживаме во движењата.

Дополнителна придобивка е и фактот што вежбате на подолга и понестабилна подлога од онаа на која сте навикнати, а тој предизвик ги разбива востановените шаблони и ве принудува да научите нови начини за изведување на добропознатите движења.

Покрај тоа, вашиот организам ќе ужива во максимална доза витамин Д!

Сепак, внимавајте: на плажа вежбајте рано наутро или непосредно пред зајдисонце – никако за време на најголемите горештини!

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време