Тренирајте со популарната Памела Рајф (ВИДЕО)

Високоинтензивен интервален тренинг од 10 минути

Доколку сакате за релативно кратко време да забележите значителни резултати од фитнес-тренингот, тогаш за вас дефинитивно е високоинтензивен интервален тренинг (HIIT).

Овие вежби ќе ви помогнат да согорите многу калории, да бидете посилни, да ги затегнете мускулите на задникот и стомачните, да имате повеќе енергија и да бидете посреќни.

Дваесет и четиригодишната фитнес-инфлуенсерка од Германија, Памела Рајф, направи компилација од најдобрите високоинтензивни вежби. Погледнете го видеото за да се мотивирате.

Видео: Youtube

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време