Лесен домашен тренинг: 15-минутни вежби за мускули на рацете и дефиниран грб! (ВИДЕО)

Ако спаѓате во групата луѓе кои страдаат од болки во грбот и лошо држење на телото, испробајте го овој тренинг.

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да ги затегнете мускулите на рацете и грбот, тие ќе го подобрат држењето на телото, туку и ќе ја намалат болката во грбот, од која страдаат сè поголем број на луѓе.

Тренингот трае само 15 минути, а за најдобри резултати се препорачува да се изведува 3 пати неделно, во комбинација со други вежби. Ќе ви требаат две тегови или две шишиња исполнети со вода за да ги извршите.

Вежбите се дизајнирани да го активираат секој мускул на грбот и на рацете на насочен начин. Само по еден месец, треба да ги забележите првите резултати. Со упорност, за кратко време ќе имате грб и држење налик на балерина.

Погледнете на видеото како изгледа целиот тренинг:

Прочитајте и: Фитнес совети: Дали треба да вежбате кардио пред или по кревање тегови?

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време