За посветла и поцврста кожа на лицето за само 10 дена: Vichy Liftactive Vitamin C Corrector – подарок за 1 читателка

Овие и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи

„Септима“ подарува серум за лице со витамин Ц –Vichy Liftactive Vitamin C Corrector.

Стареењето и изложеноста на штетните сончеви зраци и на загадувачите од околината можат да предизвикаат стрес и да ја намалат количината на витамин Ц во кожата. Затоа природната одбраната на кожата може да стане префорсирана, а тоа придонесува до појава на знаците на стареење на кожата, како што се нерамномерен тен на кожата, губење
на цврстината, дехидрација и појава на брчки.

Откријте ја новата чиста и моќна серумска формула на витамин Ц, која комбинира 15% чист витамин Ц и хијалуронска киселина од природно потекло за кожа што е посветла и се чувствува поцврста за само 10 дена.

LiftActiv Vitamin C серумот  е совршен додаток во вашата рутина против стареење. Станува збор за уникатна формула составена од:

* 15% чист витамин Ц од чиста аскорбинска киселина, најбиорасположивата форма на витамин Ц, е антиоксиданс за кој е познато дека помага во осветлувањето на кожата, како и вонамалување на појавата на првите знаци на стареење на кожата заштитувајќи ја од стрес.

* Хијалуронска киселина со природно потекло, која помога во хидратацијата на кожатаа. Хијалуронската киселина придонесува вашата кожа да ја задржи влагата.

* Чист витамин Е од алфа-токоферол, најактивната форма на витамин Е, е антиоксиданс.

* Минерализираната термална вода Vichy е чудо од природата од сочуваниот регион Оверген, богата со 15 минерали,
помага во зајакнување на функцијата на бариерата за задржување на влагата во кожата, штитејќи ја на тој начин од секојдневните агресори.

Оваа чиста и моќна формула придонесува за осветлување и за зацврстување на изгледот на кожата за само 10 дена.

Доколку сакате да го добиете на подароктреба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата. Сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во октомври, во рубриката ТРЕНД. Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Следете нè! Забавувајте се со нас! Читајте нè! Ние сме тука за вашата убавина и здравје!

Фото: ПР

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време