Во тренд: Есенски парчиња што совршено им стојат на дамите со занесни облини!

Модна лекција

Овие парчиња се како создадени за дамите со раскошни облини

Овие 5 есенски трендови совршено ќе им стојат на жените со облини и по некој килограм вишок. Тие ќе го нагласат раскошното тело на вистинските места, но и визуелно ќе го издолжат за да биде фигурата апсолутно совршена.

Фустан во бохо стил со цветен дезен

Разиграните фустани се апсолутен хит претстојнава сезона, како и цветниот дезен. Овој модел ќе и’ ласка на полната фигура, создавајќи заводлива силуета. Доколку одберете долг фустан, тој ќе ја издолжи фигурата, додека моделот што се врзува околу половината, визуелно ќе го истанчи овој дел.

Мантили

Одлично ќе ви стојат мантили во пастелни, посветли бои. Одлучете се за оние од лесен, свиленкав материјал, наместо за оние со крут материјал, кои само ќе ви ја прошират фигурата. Ако сакате да изгледате повитко, одберете подолг модел.

Црни панталони со широки ногавици

Класичните црни панталони што ја следат силуетата на телото истовремено ги нагласуваат облини, но и му даваат доза елеганција на изгледот. Уште подобра вест е тоа дека се вратија во мода панталоните со широки ногавици! Додека тие нежно се виорат при одењето, бутовите и задникот автоматски изгледаат послабо.

Сако со кариран дезен

Овој тренд беше задолжителен во текот на 90-тите години на минатиот век, а оваа сезона повторно се враќа на модната сцена и одлично им стои на дамите со облини.

Тренерка-панталони

View this post on Instagram

Week end has officially started ! 🤗 #aglaexnavabi

A post shared by AGLAË DREYER (@aglaelovinyou) on

Спортската облека не е резервирана само за во вежбалница, туку стана составен дел од урбаните модни комбинации. Оваа година се носат оние од блескав материјал, со линија од страните, во интензивни бои. Во комбинација со високи потпетици и бела кошула се полн погодок.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време