Вашата патна аптека: Патувајте безгрижно со Pantexol, Carbomed и Meralys

Спакувајте ги производите што ви се неопходни, но ова лето не тргнувајте никаде без Pantexol, Carbomed и Meralys

Колку и да ги сакаме, патувањата понекогаш знаат да бидат стресни, особено кога станува збор за понесување козметика и основни лекарства. Спакувајте ги производите што ви се неопходни, но ова лето не тргнувајте никаде без Pantexol, Carbomed и Meralys.

Pantexol

Pantexol линија на производи наменети за нега, хидратација, заштита и обновување на сува, чувствителна и оштетена кожа. Драгоцениот витамин Б5( д-пантенол) во состав на препаратите Pantexol делува брзо, го обновува површинскиот слој на кожата, одржува оптимална влага и создава заштитен слој кој штити од неповолни влијанија. Pantexol препаратите се наменети за сите генерации и сите типови на кожа при благи повреди, изгореници, прекумерно сoнчање, црвенила, чешање, после бричење и депилација. Фактот што д-пантенолот е природна компонента на клетките, ја прави Pantexol линијата на производи идеално средство за нега на кожаm – една супстанција, многу бенефити! До блескаво здрав изглед на кожата- со малку труд и малку Pantexol.

Carbomed

Имате активен jаглен Carbomed во вашата домашна аптека? Би требало, бидејќи тоа е едноставен, природен и лесно достапен начин да се ослободите од некои ситни непријатности во вашиот живот. Како нешто што е црно, може да биде поим за нешто што чисти? Еве како! Активниот јаглен ,,собира’’ отрови и токсини од организмот, се користи при надуеност, гасови, пролив, белење на заби, детоксификација и акутно труење со лекови внесени преку уста. Се користи најмалку 2 часа пред другите лекови и не е наменет за континуирана употреба.

Meralys

Здравото дишење е предуслов за здрав живот.  Meralys HA спреј за нос претставува нов облик за третман на горните дишни патишта и апсолутен новитет на пазарот. Супериорен, уникатен производ кој помага во одзатнување на носот, олеснување на дишењето, заштита на слузницата на носот и ублажување на симптомите на алергиски ринитис и синузитис. Лек со концепт ,,3 во 1’’ –море, лек и хијалуронска киселина, без конзерванси – наменет е за деца над 2 години и возрасни овозможувајќи им тивок ден и мирен сон.
Кога носот не работи, работи Meralys HA!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време