Подарок за 1 читателка: Моќен серум за лице ANEW

За кожа без брчки

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи.

Ја почнуваме октомвриската „У&З-лавина на подароци“, објавена во новиот број на најтиражното списание за жени „Убавина и здравје“.

Првиот подарок што го обезбедивме за една наша верна читателка ни доаѓа од козметичката куќа „АВОН“. Станува збор за моќен серум за лице со изразено регенеративно дејство на кожата – ANEW.

Моќниот серум помага во поттикнување на:

Колаген тип 3, кој, всушност, е структурата на клетката.

Колаген тип 1, кој ја врзува оваа структура зголемувајќи го соодносот на двата типа колаген за трансформација против стареењето, и тоа за САМО 7 дена!

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „АВОН“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, коe излегува во ноември.

Текст и фото: ПР

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X