Подарок за 1 читателка: Кармин Shiseido Modern Matte

Мека завршница на усните

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Орбико“ на една читателка на јулскиот број на најтиражниот магазин за жени „Убавина и здравје“ ќе ѝ подари долготраен кармин Shiseido Modern Matte во шик-нијанса Torch Song.

По нанесувањето на усните, лесната формула веднаш се впива во кожатана усните, обезбедувајќи им целосна покриеност и постојаност на бојата. Поради лесната формула, карминот воопшто не се чувствува на усните, истовремено обезбедувајќи им мек, пудрест финиш.

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „Орбико“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во август.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

 

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време