Видовме дека фармерки и здолништа се носат со костими за капење… но НЕ И ОВА: За Кендал Џенер тоа не важи!

Не ни е гајле што мисли цел свет, го комбинираме неспоивото и изгледаме проклето добро!

Забележавме дека Кендал Џенер, кога се враќаше од плажа со пријателите, едноставно облече дуксер врз костимот за капење. Можеби изгледа чудно, но ѝ одговара. Долгите нозе на манекенката дојдоа до израз, но и нејзиниот задник.

Целата комбинација ја заокружи со очила за сонце, голема чанта за плажа и апостолки.

Kendal Džener spaja nespojivo - i grmi

Реално, кој може да го носи тоа и да изгледа добро – освен таа?

Е, па – Сара Џо!

Убавата пејачка на својот инстаграм-профил објави низа фотографии како ужива на терасата во Сплит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Jo (@sarajoofficial)

Фото: Инстаграм

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време