Најудобните и најженствените сандали на светот: Модерните дами нема да ги собујат ова лето!

Број 1!

Потпетицата е доволно висока за цел ден да бидеме елегантни, а да ни биде удобно

Обувките со потпетица несомнено се најатрактивниот модел на женски обувки.

Кога ќе дојде лето, едвај чекаме да ги искомбинираме омилените сандали на висока потпетица со лелеавите фустани и здолништа, но на пеколните горештини ова сценарио е убаво а тешко подносливо.

Стапалата се потат, па одењето е отежнато, нозете отекуваат, ремчињата ја засекуваат кожата…

Токму затоа, на летните горештини бараме начин да носиме женствени потпетици, а сепак да ни биде доволно удобно за да издржиме цел ден во нив без мака. За среќа, во мода се совршените сандали со ниска потпетица и многу ремчиња, кои се апсолутен хит ова лето и кои модерните дами не ги собуваат периодов.

Поради полните потпетици со идеална висина, овој пар обувки ќе направи да уживате во него и да шетате цел ден, а бројните ремчиња во атрактивна боја и модерни облици ќе му дадат на стајлингот шик и елегантна нота.

Вам ви останува само да ја одберете омилената боја и сте го решиле проблемот „што да обујам“ за цело лето!

Овие обувки веќе не се во мода: 9 модели кои конечно паѓаат во заборав!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време