Фустанот на Роузи Ханингтон-Вајтли ја воодушеви Инстаграм-заедницата

Сите го сакаат фустанот што Роузи Ханингтон-Вајтли го носеше и „промовираше” на Инстаграм!

Во последните месеци, најчесто на социјалните мрежи, кога станува збор за мода, имавме можност да видиме обични (но и трендовски) изданија, како што се тренерки, комбинезони, бициклистички, сè што е пријатно за седење дома, што сè уште е популарно заради пандемијата на коронавирусот која го стави целиот свет „на пауза“.

Бидејќи сè уште не се вративме во нормала, на сите ни недостасува да гледаме фотографии од црвениот тепих и модните настани низ целиот свет, додека коментираме за тоа што носат нашите омилени sвезди – има уште еден дополнителен тренд, детаљ или модел, кој полека станува „парче кое мора да се има“.

Видовме едно од овие кај Рози – овој модел, пред сè, го забележа потенцијалот на фустанот на еден од омилените брендови на Инстаграм Култ Гаиа.

Тоа е долг фустан со пресеци на половината и длабоко деколте, кој е подеднакво носен и на гламурозни настани и на плажа. Како е можно тоа? Одговорот лежи во изборот на материјал.

Моделот што го носи Рози е изработен од пријатна памучна нишка која совршено ја следи линијата на телото, а која лесно може да замени некој празничен материјал.

Овој фустан е достапен во три бои, во бела боја, крем и бакар, кои се идеални за летниот потемен тен.

Колку навистина е секси и пријатен, ќе ви биде јасно веднаш штом ќе го видите.

View this post on Instagram

ROSIE IN THE NEW SERITA 🤍

A post shared by CULT GAIA (@cultgaia) on

View this post on Instagram

Canelita 🥥

A post shared by Jen Ceballos (@endlesslyloveclub) on

View this post on Instagram

🤎 song: Volar La Pluma by Ninetoes

A post shared by CULT GAIA (@cultgaia) on

Прочитајте и: Стилски трик во кој се колне Рис Витерспун: Затоа секој нејзин стајлинг изгледа феноменално!

 

ФОТО: Instagram

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време