Еднобоен стил: Тренд за пролет 2020 година (ФОТО)

Комбинациите во ведри бои оваа сезона станаа најчестата верзија на облекување во стил меѓу славните и ѕвездите на „уличниот стил”.

Несомнено, монохроматскиот изглед е секогаш добар избор, без оглед на модните трендови. Сепак, спектакуларните еднобојни стилови во оваа сезона може да се наречат водечки тренд на пролетта.

Кои нијанси се најпопуларни денес? Традиционални црно-бели, монохроматски комплети во пастелни бои и облека во најрелевантните нијанси за пролетта 2020 година: лаванда, зелена и беж.

Мал трик за поспектакуларен изглед: Обидете се да не ги комбинирате парчињата облека во идентични нијанси, туку повеќе во слични, да се разликуваат нијансите. Секогаш изгледа поинтересно.

Погледнете ги нашите модни предлози за овој тренд:

View this post on Instagram

@thevolon 🖤@danrobertsstudio #thevolon #partner

A post shared by Christine Centenera (@christinecentenera) on

View this post on Instagram

#SundayService in Paris

A post shared by Acielle (@styledumonde) on

View this post on Instagram

@fwalmaty @wwd_jp #almaty

A post shared by Acielle (@styledumonde) on

View this post on Instagram

It’s different, I like it.

A post shared by Catarina Moreno (@catarina__moreno) on

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време