Принцот Хари наполни 35 години: Меган Маркл не ги крие емоциите кон сопругот (ФОТО)

Излив на емоции на официјалниот инстаграм-профил

Принцот Хари денес наполни 35 години. На официјалниот инстаграм-профил Sussex Royal по желба на војвотката од Сасекс Меган Маркл објавен е колаж од фотографии на принцот Хари од неговото раѓање до крштевката на неговиот син Арчи.

Во описот на објавата стои порака на Меган:

Твојата посветеност на целите кои ти се многу важни ме инспирира секој ден. Ти благодарам што си толку добар сопруг и најдобриот можен татко на нашиот син. Те сакаме и ти посакуваме најсреќен роденден“, стои во објавата.

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време