Наоми Кембел речиси гола на хуманитарен настан (ФОТО)

И тоа на прагот на шестата деценија од животот

Славната манекенка Наоми Кембел (49), во рамките на Модната недела во Лондон, се појави на добротворната забава Fashion For Relief, која се одржа вчеравечер, а на која се собра целата британска елита.

Манекенката повторно ги изненади присутните гости појавувајќи се речиси гола на црвениот килим и изненадувајќи ги сите со својата совршена линија на прагот на шестата деценија од животот.

Таа носеше црн, свилен фустан, кој ги истакнуваше нејзината фигура, колковите, градите и задникот.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време