Познати психолози откриваат: Сопружниците што постојано го поставуваат ова прашање никогаш нема да се разведат!

Гаранција за среќен брак

Во ваквиот брак не се ни помислува на неверство

Што е потребно за среќен брак? Не многу, само треба редовно да си го поставувавте себеси ова клучно прашање што има моќ да го подобри односот.

Станува збор за кратко, јасно и речиси волшебно прашање: „Како можам да му помогнам на својот партнер?“

„Секогаш кога ќе го погледнете вашиот сопружник, поставете си го ова прашање. Одвреме-навреме поставете го прашањето на глас за да слушне партнерот и да ви одговори. Помогнете му како што можете. Ако не можете, дајте му разбирање. Побарајте детали, помогнете му да си ја олесни душата. Ова е причината зошто ова прашање толку добро влијае врз секоја врска“, порачуваат познатите психолози.

Во бракот е исклучително важно да владее во домот смирена и убава атмосфера. Ако искрено разговарате, се слушате и си помагате меѓусебно, бракот не може да биде лош. Грижливиот сопруг или сопруга кои умеат да слушаат, се препознаваат како сродни души и партнери за цел живот. Токму затоа во ваквите бракови не може да дојде до неверство.

Напомена: За да биде ова прашање моќно оружје што го подобрува бракот, мора да го практикуваат двата партнера. Ако се труди само едниот од нив, тука нема брачна среќа и љубов.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време