Ако вашиот партнер го бара ова, не ве заслужува: Четири работи што не треба да ги правите заради вашиот партнер!

Ако некој очекува да го смените својот изглед, хоби, друштво или која било друга работа поради нив, тоа само значи дека таа личност не е за вас.

Не постои пар кој целосно се согласува за сè. И обично има работи што би сакале да ги промени вашиот партнер.

Сепак, сè има своја граница, дури и барањата на партнерот.

Ако некој очекува да го промените вашиот изглед, хоби, друштво или која било друга работа поради нив, тоа само значи дека таа личност не е за вас.

Љубовната врска треба да се гради на многу подлабока основа од изгледот и облеката. Во љубовта нема простор за површност, а личноста со која сте во врска треба да ве сака онакви какви што сте.

Еве кои работи никогаш не треба да ги менувате заради партнерот.

Диета

Никогаш не држете диета за маж. Треба да донесете одлука за здрава исхрана или вежбање само за себе, а не да импресионирате маж.

Прекин на пријателства

Ако вашето момче ви забранува да се дружите со други мажи, дури и ако станува збор за вашите пријатели од детството, тогаш со право можете да го напуштите. Ако вашиот маж не верува во машко-женски пријателства, тоа исто така кажува многу за неговиот однос со другите жени.

Жртвување кариера

Не треба да избирате помеѓу љубов и кариера. Ако вашите деловни обврски му пречат, преиспитајте ја вашата врска. Мажот што ве сака мора да ве поддржува во работата што ја работите и во сите ваши други интереси во животот.

Промена на стилот

Ако сака нашминкани жени, а тоа не е ваш стил, повремено можете да го расположите во такво издание. Сепак, не треба да го менувате стилот поради маж, ниту вие не треба да го принудувате да направи такво нешто.

Прочитајте и: Тактика која спречува конфликт во брак: Ги смирува двете страни и гарантира мир!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време