6 знаци дека вашиот сопруг е психопат: Животот со него е страдање

Пеколен маѓепсан круг

ФОТО: PIxabay

Мажите психопати може да бидат исклучително шармантни за да ги привлечат жените

Можеби ќе помислите дека „психопат“ е остар збор и дека треба да се користи терминот „нарушување на личноста“, но дефинитивно може да се каже дека психопатијата е на граница помеѓу патолошката и здравата состојба на психата.

Жените многу често паѓаат на мажи психопати. Овие луѓе можат да бидат многу шармантни, романтични, оригинални, образувани и интелигентни, а често се во состојба да ја изненадат жената со некоја бестрашна постапка.

Еве како да ги препознаете психопатите во 6 чекори…

  • Првиот знак е преголемата самодоверба. Секогаш се уверени дека се во право.
  • Другиот знак се патолошките лаги.
  • Третиот знак е неговото претставување пред јавноста (на работа е една личност, а дома е сосема друга)
  • Четвртиот знак е љубомората.
  • Петтиот знак се заканите. Внатрешниот свет на мажите психопати се исполнети со борба, закани и насилство.
  • Шестата точка е неспособноста да ја контролира агресијата. Тој речиси секогаш одненадеж избувнува и не може да се сопре.

Многу жени кои се во врска со таков човек на крајот стануваат жртви. Плашејќи се од тие личности, остануваат со години во врска или брак со нив. Стравот ги парализира и не можат да го прекинат односот со тој човек. Тие живеат во маѓепсан круг на страв, страдање и закани.

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време