Нов третман за подмладување кој засекогаш ќе го исфрли ботоксот од употреба

Свеж изглед без употреба на игла

Beauty female face of a beauty asian

Инекциите од ботокс и филери за лекување на брчките наскоро би можеле да станат минато. Услов е новиот третман кој е тестиран на глувци и кој допрва треба да се испита на луѓето, да се покаже како делотворен. nНаучниците тврдат дека здравите клетки од кожата еден ден би можеле да се складираат и користат за подоцна во животот, кога веќе ќе бидат видливи знаците на стареење.

Методот се покажа за дури 30 проценти поефикасен од еден од најнапредните третмани против стареење кој користи матични клетки, истакна тимот од Државниот универзитет од Северна Каролина.

Засега овој метод се уште е во фаза на истражување, а научниците се надеваат дека третманот за отстранување на брчки без игла наскоро ќе биде применлив и на луѓето.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време