Ѕирнете во ограбениот дом на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Крадците буквално се загубиле внатре

Луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Марбела, Шпанија, вредна 6,4 милиони евра, беше ограбена меѓу 22-те вили на 23 август, во време кога најдобриот тенисер на светот учествуваше на УС Опен.

Според српскиот портал Меридијан, од куќата на Ноле биле украдени пари, накит и скапи часовници.

Таа ноќ биле ограбени куќите на некои фудбалери и кошаркари на Марбела и на актуелната шпанска репрезентација. Полицијата брзо спровела истрага.

Инаку, луксузната вила се наоѓа на имот од 3.500 метри квадратни, има тениско игралиште, градина, базен, теретана, домашно кино … Вилата има девет соби и осум бањи, а како изгледа однадвор и однатре, погледнете во продолжение!

Фото: Twitter

Видео: Youtube

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време