Крцкаво и вкусно задоволство: Безглутенски тортилја-чипс

Од кујната на Давор Панчевски

Послужете ги гостите со интересно предјадење

Јадењата на Давор Панчевски секогаш нѐ оставаат без зборови, а повеќе негови рецепти можете да најдете на инстаграм-профилот @daveskitchenofficial или во неговиот најнов готвач „Dave’s kitchen: Најдоброто од македонската кујна“. За почеток, пробајте го неговиот безглутенски тортилја-чипс!

Состојки:
  • 150 г рендан кашкавал
  • 100 г мелени бадеми
  • 2 лажици кисела павлака
  • 1 јајце, на собна температура
  • 2 лажици растопен путер
  • сол и мелен црн пипер по вкус
  • 1 лажиче црвен пипер
Приготвување:

1. Во длабок сад измешајте ги заедно сите состојки.

2. Распределете ја смесата во тркалезно тавче.

3. Печете ја околу 15 минути на 200 степени.

Уживајте во ова крцкаво задоволство!

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време