Ретроградниот Меркур носи многу проблеми: Еве што go очекува вашиот хороскопски знак од 27 септември до 18 октомври!

Ретроградниот Меркур нè охрабрува да забавиме да ги разгледаме нашите животи, старите грешки, да поправиме некои работи и да донесеме нови одлуки.

Меркур е планета на логика, планови, распореди, комуникација, пазарење и важни одлуки. Од 27 септември, Меркур ќе започне ретроградно движење во знакот на Вага, кое ќе трае три долги недели. Добрата вест е дека тоа е последниот ретрограден Меркур во 2021 година.

Очекуваме лоша комуникација и конфузија во љубовта и општествениот живот сега ќе бидат сè поприсутни, затоа бидете исклучително љубезни и јасни за начинот на кој се изразувате. Иако секако постои потенцијал за драма, можеме да користиме ретроградна енергија во наша корист, обидувајќи се да ги решиме минатите прашања во нашите меѓучовечки односи и да ја практикуваме вештината за балансирање на различни гледишта пред да донесеме заклучоци.

Прочитајте и: Еве што му е потребно на вашиот хороскопски знак за да биде среќен: Богатство, љубов или луксуз?

Ретроградниот Меркур нè охрабрува да забавиме за да ги набљудуваме нашите животи, старите грешки, да поправиме некои работи и да донесеме нови одлуки. Наместо да брзате кон вашите идеи, оставете ги да крчкаат неколку недели. Почекајте ги деновите што ќе ви донесат зголемена свест и јасност, моменти кога лесно ќе го свртите животот на подобро, без толку многу удари од сите страни.

Еве што носи ретроградниот Меркур за вашиот хороскопски знак од 27 септември до 18 октомври!

Овен

Поминете дополнително време размислувајќи за тоа како вашите зборови и постапки влијаат на вашите најблиски. Најверојатно, сега ќе се појават нерешени проблеми во врската, што значи дека треба да ја кажете вистината, но не правете го тоа грубо. Емпатијата ќе ви помогне да избегнете непотребна драма.

Бик

Вашата рутина се превртува наопаку, затоа обидете се да ги прилагодите вашите очекувања и дајте си малку слобода кога станува збор за продуктивноста. Прифаќањето на овие промени во распоредот, иако е стресно, може да биде скриен благослов. Посветете се на работите што ви носат енергија, а не на активностите и луѓето што ја црпат.

Близнаци

Ве очекуваат бројни задачи, и ќе бидете значително забавени. Ќе треба да направите кратка пауза во деловни проекти. Сепак, можете да ја искористите оваа пауза за повторно да ги откриете изворите на инспирација од минатото. Зборувајќи за минатото, внимавајте поранешен партнер да не побара втора шанса повторно. Вратете се само ако навистина ја чувствувате искрата.

Рак

Вашите емоции ќе бидат малку „луди“ под влијание на ретроградниот Меркур. Тоа може да ве исфрли од вашата рутина дома и да направи да се чувствувате како да не можете да се опуштите. Искористете го ова, обидувајќи се да бидете искрени со пријателите и членовите на семејството и побарајте ја поддршката што ви е потребна. Пасивно-агресивните интеракции само ќе ја зголемат напнатоста.

Лав

Ретроградниот Меркур ви носи големи одложувања. Очекувајте секојдневната комуникација да биде збунувачка, вашето сандаче да биде полно, а за некои активности ќе треба двојно повеќе напор од вообичаеното. Иако може да бидете во искушение да брзате да ги завршите работите, забавувањето и размислувањето всушност ќе ви овозможат да ја завршите работата поефикасно и побрзо.

Девица

Во вашиот случај, ретроградниот Меркур влијае на финансискиот сектор. Избегнувајте поголеми набавки бидејќи инвестицијата нема да го донесе она што го очекувавте. Иако купувањето не се препорачува, вистинско време е да ги погледнете вашите навики за трошење и да се обидете да го балансирате салдото на вашата банкарска сметка.

Прочитајте за останатите хороскопски знаци на следната страница!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време