Месечен хороскоп за јануари: Дознајте каков месец ве очекува!

Работа, љубов, здравје...

Според предвидувањата на астролозите, ни претстои навистина интересен и возбудлив месец. Во продолжение прочитајте го месечниот хороскоп за секој од 12-те знаци на Зодијакот.

ОВЕН

21.3. – 20.4.

И покрај пречките, ве очекува деловен успех. Ќе уживате во романтичната љубов. Слободните ќе почнат сериозна врска. Можна е инфекција.

БИК

21.4. – 20.5.

Иако нема да постигнете да завршите сè што сте замислиле, ќе бидете задоволни од резултатот. Можни се судири со колегите. Партнерот ќе ве критикува – не се исклучени расправии. Слободните ќе најдат сродна душа. Можни се гинеколошки проблеми.

БЛИЗНАЦИ

21.5. – 21.6.

Меѓу вас и партнерот ќе владее хармонија, но кон крајот на месецот можни се недоразбирања. На деловен план е нестабилно. Слободните ќе склучат интересни познанства. Болки во вратот.

РАК

22.6. – 22.7.

Вашата емотивност ќе ви пречи во работата. Со партнерот ќе уживате месецов, а некои ќе се одлучат на чекор повеќе. Слободните ќе се вљубат. Можно е опаѓање на имунитетот.

ЛАВ

23.7. – 23.8.

Ќе бидете вредни на работа и ќе го остварите планираното, особено кон крајот на месецот. Љубомората на партнерот ќе биде причина за расправии. Слободните ќе заведуваат и ќе бидат забележани. Можни се инфекции.

ДЕВИЦА

24.8. – 23.9.

Многу успешен период за работа. Очекувајте пофалби и унапредување. Во љубовта владее стабилност. Ќе ги решите и најмалите проблеми. Слободните ќе ја обноват старата врска. Повеќе витамини!

ТЕРЕЗИЈА

24.9. – 23.10.

Почетокот на месецот ќе го искористите за одмор, а вториот дел за работа. Резултатите нема да изостанат. Во емотивните врски ќе владее променливо расположение. Слободните ќе влезат во нова романса. Можна нервоза.

СКОРПИЈА

24.10. – 22.11.

На деловен план ќе се докажувате. Вашата умешност максимално ќе дојде до израз. Со партнерот ќе уживате во страсни мигови. Слободните ги очекува љубов со долг рок на траење. Можна главоболка.

СТРЕЛЕЦ

23.11. – 21.12.

Ќе блеснете на работа, ќе остварите добри резултати и многумина ќе ве забележат. Односот со партнерот ќе биде одличен. На слободните им претстои нова љубовна врска. Гастритис.

ЈАРЕЦ

22.12. – 20.1.

Со помош на новите соработки ќе остварите деловна стабилност. Емотивниот партнер нема да има доволно разбирање за вас. Слободните ќе запознаат интересна личност на работното место. Можни се респираторни проблеми.

ВОДОЛИЈА
21.1. – 19.2.

Ве очекува одлична понуда. Во љубовта е нестабилно: меѓу партнерите владее недоразбирање. Слободните ќе му се вратат на бившиот партнер. Можни се болки во грбот.

РИБИ

20.2. – 20.3.

Ново и значајно деловно искуство, кое ќе ви осигури профит. Во емотивните врски ќе биде стабилни, а кон крајот на месецот партнерот ќе биде љубоморен. Слободните ќе доживеат авантура. Контролирајте ја крвната слика.

Текст: Н. Човиновска

Фото: Pixabay.com

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време