Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 4 мај 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Фото: Getty Images

Пронајдете го вашиот знак и видете што ви кажуваат ѕвездите денес!

ОВЕН

Добивате добар прием во друштво на соработници, но не треба да се занесувате со нови идеи. Останете на она што веќе го имате. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни желби и потреби. Одлично се надополнувате во различни ситуации што ве зближуваат.Ќе уживате да ја напуштате куќата.

БИК

Продолжете со започнатите планови. Размислете посериозно за предупредување или за алтернативно решение. Сакате стабилност, но мора да се промените. Не добивате доволно емоционална поддршка. Сепак, не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна. Бидете искрени во сè. Потребна ви е концентрација.

БЛИЗНАЦИ

Полесно е да ја префрлите вината и одговорноста врз другите, особено ако некој нема храброст да се спротивстави на вас. Изгледа дека поставивте некои високи стандарди и очекувате премногу од партнерот. Мислите дека може сè да направи сам. Треба малку да се опуштите.

РАК

Размислувате за приватен бизнис. Ви го носи единствениот вистински начин за деловно работење. Месечината во знакот на Риби носи семејни немири во вашето соѕвездие во аспект на Уран. Вие не сте во добри односи со вашиот партнер. Нека помине овој ден, утре е подобро. Раздразлив стомак, црева.

Прочитајте и: Борбеноста и подготвеноста за предизвици не се одлика на овие 4 хороскопски знаци

ЛАВ

Не се занимавајте со понатамошни предвидувања. Фокусирајте се на она што е пред вас. Треба да работите напорно за да добиете резултати. Обидете се да бидете доволно шармантни пред личност која на некој начин ги тестира вашите духовни квалитети и лични способности. Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Вашите идеи можат да бидат ризични токму сега. Оставете ги за друг ден во неделата. Не е време да се занимавате со новини. Партнерот ќе ја докаже својата верност и љубов. Не се ни сомневавте во неговата искреност. Верувате дека секогаш ќе биде така. Се чувствувате добро.

ВАГА

Некој ги забавува вашите нови идеи и планови. Иако, денес нема да бидете премногу зафатени со работа и обврски. Преземете иницијатива ако сакате вашиот партнер да биде поефикасен. Премногу сте се повлекле во себе. Избегнувајте вознемирување.

ШКОРПИЈА

Се соочувате со финансиски проблем. Размислувате како ќе заработите во текот на следната недела. Се грижите да изгледате убаво, духовито или шармантно пред вашата околина. Сепак, некој погрешно го проценува вашето однесување. Покрај сè, се чувствувате добро.

СТРЕЛЕЦ

Никогаш не зборувајте за вашите деловни намери. Чувајте ги вашите идеи за себе. Лесно е да ве измами некој. Вие сте оптимист. Понекогаш, мислите дека сè ќе тече како мед и млеко, но тоа не е така. Бидете помалку наивни. Ќе уживате во релаксација, добар козметички третман.

Дали ги препознавате: Освојуваат со упорност и не приваќаат НЕ за одговор

ЈАРЕЦ

Често се премислувате за некои деловни можности. Не сакате премногу да се занимавате со важни прашања кога не е време. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни намери, кои засега мудро ги премолчувате. Оние кои се слободни имаат средба со една Вага. Обрнете внимание на ‘рбетот.

ВОДОЛИЈА

Ѝ верувате на вашата внатрешна интуиција. Можете да постигнете големи цели. Пари пред крајот на денот. Понекогаш не е важно сè што зборувате, тоа е она што го чувствувате. Се грижите и работите напорно, но не можете да ја контролирате вашата емоционална реакција околу некого. Грижете се за долниот дел на грбот.

РИБИ

Имате можност да завршите работа што ви носи повеќе психолошко олеснување, но не и материјални придобивки. Планирајте состанок со драга личност. Некој ве охрабрува да бидете расположени и да имате послободен емотивен израз. Потребна ви е добра нега.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време