Икони, деца и традиционално кршење со јајца: Новак Ѓоковиќ сподели како го прославил Велигден со семејството

Семејна атмосфера

Новак и Јелена го поминале Велигден со децата во идилична атмосфера

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ им покажа на своите следбеници на социјалните мрежи како го одбележува Велигден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Новак најважниот христијански празник го прославил во кругот на семејството, со Јелена и децата Стефан и Тара.

„Христос воскресна! Среќен Велигден“, напишал Новак во описот на фотографијата на која можеме да видиме икони и бојосани јајца на масата.

Шарени јајца, прекрасни декорации и елегантни фустани: Познатите дами покажаа како прославиле Велигден во своите домови!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време