Славната актерка открила дека била силувана од холивудски моќник: Брук откри страшни детали! (ФОТО)

Ова стана нормална работа во Холивуд...

Славната актерка Брук Шилдс (57) јавно објави дека била силувана од холивудски моќник кога имала 20 години.

Актерката истакнала дека и требало доста време да го процесира ова злодело.

„Ми требаше доста време да го обработам тоа“ – рекла актерката за магазинот „People“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields)

Таа во својот документарец открила дека нападот се случил после колеџот.

„Сега сум повеќе лута отколку тогаш“ – рекла таа и додала:

„Ако се плашите, со право е така. Тоа се страшни ситуации. Не мораат да бидат насилни за да бидат застрашувачки“ – истакнала Брук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields)

Силувањето се случило набрзо откако Шилдс дипломирала во 1987 година.

Актерката објаснила дека била на „најниската точка од својата кариера“, кога се сретнала со извршниот директор на вечера, која мислела дека ќе резултира со нејзина улога во филм.

После нивниот оброк, прифатила да отиде до неговиот хотел и да повика такси.

Манекенката на почетокот се обвинувала себе си што влегла во хотелот со човекот.

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.