Конечно „фатени“ заедно: Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ разменуваат нежности, нивната блискост се гледа од километар! (ВИДЕО)

Има нешто

Младата музичка ѕвезда Џејла Рамовиќ откако се појави на сцената на „Ѕвездите на Гранд“, со својот вокал, убавина и скромноста ги освојува срцата на бројната публика, но под кожа и влегла и на тогашната менторка Марија Шерифовиќ, со чија помош дошла до победа на шоуто.

Времето кое го поминувале двете пејачки заедно подготвувајќи се за наредната емисија вроди со голема почит и прекрасно пријателство помеѓу нив две и најверојатно поради тоа многумина мислат дека помеѓу нив има и нешто повеќе од тоа.

Едно време Џејла накратко се повлече во медиумска илегала поради обврските на факултетот, па поради тоа тие приказни стивнаа. Џејла поради образованието се преселила во Барселона каде студира на еден од најпрестижните факултети, а кога има време таа доѓа во Босна или Србија, како што беше случајот и сега.

Имено, доаѓањето во Белград, Џејла го искористила за да ја промовира нејзината најнов песна „Спарта“, а тоа било и прилика за средба со менторката Марија Шерифовиќ.

Марија пред сите други го виде новиот спот и ја слушна песната. Кога кажа дека е одлично, сите бевме среќни. Од неа добивме амин – рекла неодамна Рамовиќ, која многу го цени мислењето на Марија.

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе