Ракометарот Игор Карачиќ и официјално стана македонски зет – И се заколна на вечна љубов на манекенката Душица Андоновска

Прва заедничка фотографија од свадбата на младенците

Ракометарот Игор Карачиќ кој неколку сезони ги бранеше боите на клубот Вардар и официјално стана македонски зет.

Денес и се заколна на вечна љубов на манекенката Душица Андоновска со која беше неколку години во врска.

Струмичанката и Игор во моментов живеат заедно во Полска каде што Игор игра за Киелце.

Ова е нивна прва заедничка фотографија од свадбената веселба, а младата се одлучила за необична венчаница, елегантна и секси, која ги истакнува нејзините нозе.

Честитки до среќната и вљубена двојка!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време