Ниту кавијар, ниту тартуфи: Погледнете го менито на Цеца со кое со години ја одржува линијата (фото)

Детално мени... За појадок, ручек, вечера!

Зошто не би го примениле и вие ваквиот начин на исхрана?

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ отсекогаш изгледала совршено. Таа откри дека во еден период имала проблеми со килограмите, па поради тоа морала да преземе одредени мерки.

Исхраната на Цеца Ражнатовиќ по тој период драстично се променила.

„Никогаш немав проблем со тежината, бидејќи генетиката ми е одлична. Сепак, пред некое време почнав да се дебелеам. Се соочив со себе и си реков дека сакам, пред се, да живеам поздраво! Посетив одличен нутриционист, кого го познавам со години преку заеднички пријатели. Постојано ми велеше: „Дојди Цецо, да ти ја поправам диетата“, а јас секогаш наоѓав изговори дека не ми треба. Бев убедена дека се хранам здраво, а и постев секој пост“, откри Цеца.

Пејачката освен што го променила начинот на исхрана, почнала и да тренира.

„Бидејќи не сум љубител на вежбање, го најдов најдобриот начин да останам во форма без да морам да ја оставам душата во теретана. Вежбам со т.н одело низ кое тече струја. Тие тренинзи траат половина час, го обработувате секој мускул, а резултатите се одлични“, откри Ражнатовиќ.

Некои од работите кои Цеца ги јаде се:

ЗА ПОЈАДОК: овесна каша со овошје и чиа семе;

ЗА РУЧЕК: риба и зелена салата;

ЗА ВЕЧЕРА: чорба од тиква.

Цеца сподели и трик совет како да не се чувствувате гладни:

Пијте чај од ѓумбир, бидејќи дава чувство на ситост“.

Фото: Инстаграм

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.