Аца Лукас за разводот со Соња Вуксановиќ: „Беше како на пазар“

Брутална порака од официјално бившата сопруга

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ конечно се договорија во Третиот општински суд во Белград и со тоа му ставија крај на својот брак.

Разведени сме официјално“, смеејќи се изјавил пејачот штом излегол од судот, на што се надоврзал неговиот адвокат: ‘Бракот е разведен, се согласи на сè за да се официјализира разводот. Сè е договорено.“

 

 

View this post on Instagram

 

❤ 🥰Ljubav za sva vremna🥰 ❤ #acalukas #sonjavuksanovic #tb

A post shared by Sonja_Aca_Vuksanovic_fp (@sonja_aca_vuksanovic_fp) on

За да не доаѓам во судот, се согласив на сè. Беше како на пазар, а како би било поинаку… Проблем беа парите. Важно е што се реши сè“, изјави фолк-пејачот, додавајќи дека ќерка си Викторија ќе ја види во понеделник, пренесува „Курир.рс“.

Соња исто така била радосна:

Многу сум среќна, немам што да изјавам“, дофрлила таа.

Сепак, не ја пропушти можноста на својот бивши сопруг јасно и провокативно да му порача што загубил:

 Официјално разведена. Би ти посакала сè најдобро, но ти веќе го имаше тоа“, напиша таа на својот инстаграм-профил.

 

 

View this post on Instagram

 

🙏🏼💃🏽

A post shared by SONJA_V (@sf__fashion__style) on

А Јелена Карлеуша веднаш ѝ одговори со срценце…

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време