Каков трансфер на срамот поради фотошопот на сликите на Клои Кардашијан: Грешките се толку очигледни што „вадат“ очи (ФОТО)

Луѓето се чудат како ѝ избегало ова…

Клои Кардашијан објави неколку слики на кои позира во краток металик-фустан. Фотошоп-грешките на фотографиите се толку очигледни што многумина на социјалните мрежи се прашуваат како пропуштила да ѝ „киднат“…

На една слика, нејзината нога беше фотошопирана веројатно за да изгледа послабо, но таа цел не беше постигната.

Гледате ли што гледам јас?“, „Таа всушност објави немонтирани слики (се смее)“, „Сестро, кој вака лошо фотошопира?!“, коментираат на мрежите.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by z.baldo (@z.baldo)

Има уште една слика на која нејзината половина е изменета за да изгледа послабо, а резултатот е ист, поразителен.

Клои ги избриша контроверзните фотографии набргу откако се појавија коментарите за грешките во фотошопот, но тие сè уште можат да се видат на Инстаграм.

Доволно иронично, ја нарекуваат кралица на фотошопот, а за да ја поправи штетата, објави нова серија слики кои исто така изгледаат „средено“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Фото: Instagram, Getty Images

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време