Ја нагазила шестата деценија, а сите ѝ завидуваат на изгледот: Еве на што се должи младоликоста на Ел Мекферсон!

Ја открила тајната на нејзината вита линија

Славниот супермодел има 54 години, а изгледа како да има барем половина помалку

Некогашната манекенка Ел Мекферсон го добила прекарот „тело“ поради нејзиниот беспрекорен изглед и многумина се прашуваат која е тајната на нејзината вита линија.

Точно е дека за нејзината работа потребно е да се има добар изглед, но со оглед на тоа што веќе не се занимава со манекенство и што годините си го прават своето, Ел успешно успева да се избори со староста, а открила и како…

„Многумина велат дека појадокот е најважниот оброк во денот и се согласувам со тоа, но важно е и во кое време го јадете. Мислам дека важно е да му дадете време за одмор на метаболизмот. Затоа, јас појадувам малку подоцна, особено ако претходната вечер сум вечерала малку подоцна“, открила Ел.

Денот го започнува со чаша млака вода со лимон, а потоа пие зелен сок што се сотои од целер, лимон, половина јаболко, брокули, кромид, ѓумбир, магдонос, краставици и кељ.

Дневно пие и до три литри вода, а менито ѝ се состои од зеленчук, риби, јајца, тахини, паста со зеленчук и протеински чоколаден шејк.

Ел открила и дека не се плаши од стареењето.

„Го обожавам фактот што имам 54 години. Благодарна сум за сè и едвај чекам да наполнам 55 години. Фит сум, силна сум и имам два прекрасни сина. Среќна сум што сум здрава“, заклучила Ел.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време