Идеи за пролетен маникир

Францускиот маникир се врати кај нас пред неколку сезони и стана нов вид класика. Додека обичната бела боја веднаш ја прифатија многу минималисти, наскоро дојде редот на оние во боја, особено сега, во вистинските денови на пролетта. Освен што оставаат впечаток на минимализам, каква и да е бојата, тие остануваат ненаметливи, но повторно јасно присутни во секоја комбинација.

Секако, тие го преплавија и Инстаграм, доминирајќи на профилите на познати инфлуенсери за нокти, уметници за нокти, од светски до домашни салони. Ултра-трендовските бои се неонски, но и пастелни, како и комбинација на неколку земјени тонови во еден маникир. Ви донесуваме неколку фотографии за следната посета на вашиот омилен салон!

Никогаш не е доволно од идеи, па во продолжение сигурно ќе пронајдете инспирација за следното разубавување на рацете.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време