Нашмикајте се со Џесика Алба: Славната актерка покажа како нанесува туш без грешка! (ВИДЕО)

Туторијал за шминка

Во видеотуторијалот што славната Џесика Алба го сними за потребите на „Вог“, актерката покажа како изгледа нејзината мејкап-рутина, поточно, кој трик го користи за нанесување туш на очните капаци.

Фото: Getty Images

Видео: Youtube

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време