Домашен тренинг: 5 вежби кои ги практикуваат ангелите на Викторија Сикрет

Бидете фит

Вежбањето дома може да има одлични резултати ако се прави постојано. Еве неколку вежби за рамен стомак и потенка половина!

Вршењето вежби дома е полесно од кога било, особено ако сакате да добиете резултати за кои вреди да се трудите. Погрешното држење на телото е доволно за да се отстрани успехот или да се ризикува повреди на вратот или грбот. Затоа, честопати најдобриот тренинг е оној што ги активира сите мускулни групи во исто време со целосни движења кои природно ги активираат стомачните мускули.

Затоа, идеалниот тренинг се состои од движења кои успеваат да активираат што е можно повеќе мускули. Еве 5 вежби што „ангелите“  ги практикуваат, објаснети од личниот тренер кој ги обучува повеќето од нив. За секоја вежба се потребни 10-15 повторувања за целосен тренинг што, доколку се прави редовно, дава неверојатни резултати.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време