Catrice: Запознајте ги бјути-трендовите за пролет/лето 2022

Уникатни, интензивни мејкап-изгледи

Годината на убавина е 2022 година и постепено ја враќаме сè повеќе слободата во стајлингот.

Со новите производи на CATRICE за сезоната пролет/лето 2022 година, подготвени сме за уникатни, интензивни мејкап-изгледи и конечно сме повторно расположени за кул и креативни стилски експерименти.

Во исто време, го откривме нашиот сопствен дом како оаза за добро чувство во текот на изминатата година, релаксирање во домашниот спа-центар со ритуали за грижа за себе – како и стекнување навика за здрави рутини.

Овие тенденции се рефлектирани во новите производи CATRICE – и во нашите четири трендови за новата година:

Ние сме Back on the Go и бараме производи кои работат брзо, лесно и сигурно – за брзо нанесување во текот на денот или во движење. Мултифункционалната убавина која служи за повеќе од една намена во еден момент, а сепак актуелна во моментов!

Fun follows Function – сакаме повторно да внесуваме повеќе радост и позитивни вибрации во нашиот изглед. Ова е лесно да се постигне со смели бои, разигран дизајн, изненадувачки ефекти и необични текстури кои создаваат чувство на среќа, а во исто време ги максимизираат перформансите на производот.

Зборувајќи за состојки: oвој тренд се фокусира на активни состојки. Веќе знаеме кои состојки се особено погодни за нашата кожа, но исто така уживаме да испробуваме и нови.

Ајде да започнеме – почесто да излегуваме, повторно да се среќаваме со пријатели … и не сакаме да губиме време во процесот.

Што ни треба сега? Сигурни, практични и моќни производи кои работат брзо и лесно, исполнуваат неколку функции одеднаш и веднаш даваат видливи резултати. Љубителите на убавина кои бараат такви производи ќе го најдат она што го бараат во нашиот тренд Back on the Go.

Во продолжение ви претставуваме дел од производите од новиот каталог…

 

PURE VOLUME МАСКАРА + PURE VOLUME МАСКАРА ВОДООТПОРНА

Обемни трепки за неколку секунди? Нема проблем со новата маскара Pure Volume од CATRICE. Чиста елеганција, чист гламур, чист волумен – оваа маскара им дава на трепките интензивна исполнетост, густина и волумен благодарение на четката со влакна која ја доловува секоја поединечна трепка и ја премачкува со високо-пигментирана текстура.

Формулата е дополнително збогатена со бадемово масло и рицинусово масло, кои се познати по своите својства за негување и поттикнување на раст на косата. Текстурата е исто така веганска, без мирис и долготрајна.

Секоја за околу *259,00 МКД

MAX IT VOLUME & LENGTH МАСКАРА

Максимален волумен или долги трепки? Зошто да бираме кога можеме да ги имаме и двете? Маскарата MAX IT Volume & Length обезбедува максимален волумен и извонредна должина благодарение на иновативната комбинација на четката и текстурата. Специјалната четка има долги и кратки, меки влакна кои допираат до секоја трепка.

Во исто време, текстурата Instant Volume е збогатена со целулозни влакна кои создаваат ефект на издолжување на трепките. Дополнително, формулата ги храни трепките со шеа путер.

Околу *319,00 МКД

Home | CATRICE COSMETICSON POINT МОЛИВ ЗА ВЕЃИ
За совршени веѓи треба форма и полнење. Вистински wow веѓи! Нема проблем со новиот CATRICE ON POINT молив за веѓи. Благодарение на неговата течна, мат текстура во природни нијанси и тенкиот фломастер, како и покривањето што може да се изгради, прецизно ги пополнува празнините за целосен изглед на веѓите.

Мат-финишот создава природен изглед кој е долготраен и отпорен на размачкување.

Околу *249,00 МКД

Eyebrow pencils for natural to expressive look | CATRICE COSMETICSBROW POWDER СЕТ ВОДООТПОРЕН
Без разлика дали сакате поправка на шминката или пак сте во движење или брз и природен секојдневен изглед: со водоотпорниот сет пудра за веѓи и со двете нијанси, можете да ги пополните празнините со боја – за веѓи со природен изглед и добивате беспрекорни веѓи.

Благодарение на сетот 2-во-1 со апликатор и четка вклучени во комплетот, Brow Powder е исклучително лесен за нанесување. Текстурата во прав е водоотпорна и обезбедува мат финиш.

Околу *229,00 МКД

Lipgloss by Catrice with a brilliant shine and shimmer | CATRICE COSMETICSBETTER THAN FAKE LIPS VOLUME СЈАЈ ЗА УСНИ
Расположени за пополни усни, но дали е навистина неопходно да се изврши операција или да се потпрете на филери? Нема шанси! Имаме совршена алтернатива. Сјајот за волумен Better Than Fake Lips не само што им обезбедува на усните сјаен финиш, туку и ги прави да изгледаат видливо пополни.

Свилено-мазната текстура на сјај за усни со средна покривност има ефект на густина и ги храни усните со комплекс од путер, веганска замена за колаген и Volulip™ од Sederma. Сјајот за усни се чувствува пријатно на усните и не е леплив.

Околу *259,00 МКД

Текст и фото: ПР

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.