Ова е најдобро облечениот маж во 2018 година!

Се согласувате?

Ја добил титулата врз основа на најголемиот број гласови во анкетата што ја спровел магазинот GQ на својот портал

Ник Џонас е прогласен за најдобро облечен маж во 2018 година.

Во оваа анкета се нашле 64 познати мажи, меѓу кои и Рајан Рејнолдс, Џон Леџенд и Џеф Голдблам.

View this post on Instagram

Keep it classy.

A post shared by Nick Jonas (@nickjonas) on

Магазинот GQ го пофалил неговиот суптилен начин на облекување, кој изобилува со детали, а особено внимание било посветено на неговиот стајлинг на неодамнешната венчавка со Пријанка Чопра, кој бил опишан како модно шоу без крај, поради тоа што пејачот често менувал одлични модни комбинации.

Џонас на свадбата сменил многу комбинации, од одела шиени по мерка, до традиционални индиски носии што ги носел во чест на културното наследство на неговата сопруга.

Магазинот истакнал дека Џонас згледа фантастично и модерно дури и кога извршува секојдневни обврски, на пример кога оди во шопинг или дава изјави за новинари.

„Ник Џонас докажува дека тоа што често се облекува како сосема обичен дечко не значи дека мора да биде здодевно и едноставно, туку може да биде и најмодерното нешто на планетата“, додал магазинот.

View this post on Instagram

From back then to now. I’ve been focused on one thing, and one thing only… being stylish. Not just stylish… being the MOST stylish, and even though it took over 26 years I’m really happy to finally be recognized for this tireless commitment to being stylish. @gq thank you… and you’re welcome. To my stylist @avoyermagyan thank you… and you’re welcome. To all my fellow nominees… keep up the good work. May the style gods be ever in your favor next year. To the fans all over the world who voted for me please know I don’t take this honor lightly. I will wear this stylish crown with pride in my heart, all while in my well tailored “fits”. Happy holidays everyone, and above all… Stay stylish. #style #stylish #gqmoststylishman #gq

A post shared by Nick Jonas (@nickjonas) on

И самиот Џонас се пошегувал на својот Инстаграм-профил за оваа вест и истакнал дека е многу среќен што неговата посветеност на тоа секогаш да биде модерен била конечно препознаена и им порачал на останатите од листата за најдобро облечени да продолжат да се трудат.

Нас не’ интересира и вашето мислење! Ви се допаѓа стилот на Џонас?

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време