Кејт Мос на вечерно излегување со својата наследничка Лила: Совршен стил и на мајката и на ќерката!

Горда мајка

Некогашниот супермодел и манекенка на прославата на 47-от роденден на модниот дизајнер за „Диор“ Ким Џонс во петокот, ја повела и ќерка ѝ Лила, а на прославата во лондонскиот ресторан „Лејлоу“ им се придружил и партнерот на Кејт, грофот Николај вон Бизмарк

Славната манекенка покажала зошто се смета за модна икона и облекла свиленкав крем фустан со поширок крој. Со фустанот и шалот во иста боја, Кејт искомбинирала металик златни чевли, а вечерниот изглед го надополнила со црна чанта на „Шанел“.

View this post on Instagram

Редкий выход: Кейт Мосс, граф Николай фон Бисмарк и дочь супермодели вместе побывали на вечеринке в честь дня Рождения дизайнера Кима Джонса 😏🔥✨В первый раз на нашей памяти образ Лилы Мосс получился откровеннее и смелее, чем у ее мамы: для светского раута девушка примерила прозрачное платье, в то время как Кейт остановилась на летящем шелковом платье макси в кремовом оттенке 🙌 У Лилы есть все шансы на не менее громкую славу, чем у ее родительницы в бурную молодость, как думаете? 😏😅 #KateMoss #LilaMoss #moss #instacelebs #celebritysightings #celeb #designer #KimJones #chanel #dior #muse #lookoftheday #streetstyle #stylish #lifestyle #lifeandlove #likemotherlikedaughter #beauty #youth #party #partytime #momentstoremember #motherhood #parenthood #feminine #starlife #fame #popularity #paparazzi #kateandlila

A post shared by Marie Claire Russia (@marieclairerussia) on

Црната чанта поради бојата отскокнувала од еднобојниот вечерен стајлинг на славната манекенка, но одговарала на изборот на облека на нејзината 17-годишна ќерка Лила.

Девојката за излегувањето со мајка ѝ и нејзиниот дечко облекла проѕирен миди-фустан од тантела, кој го искомбинирала со црна кожена јакна, чизми и чанта.

Кејт Мос (46) ја добила Лила во врската со кустосот и креативен директор Џеферсон Хак и таа е нејзиното единствено дете.

Славната манекенка до пред неколку години беше позната по разузданиот начин на живот, а неодамна открила дека сега настојува да живее поздраво. Вежба јога, додека забавите ги заменила со гледање телевизија.

„Сега се грижам за себе и сега сум добра девојка. Си легнувам рано, пијам многу вода, не пијам премногу кафе и планирам да ги оставам цигарите“, рекла таа пред неколку години.

Кон средината на 1990-те, манекенката ги поминуваше деновите движејќи се помеѓу модните писти и баровите, кои ѝ беа речиси како втор дом.

„Сега си легнувам во кревет во 23 часот и пред спиење гледам Нетфликс. Со стресот се справувам вежбајќи јога, која ми помага да се сконцентрирам овде и сега“, изјавила таа неодамна за магазинот „Ел“.

Фановите загрижени се прашувааат што ѝ се случило на Кејт Мос?!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време