Амал и Џорџ Клуни на роденден кај Џенифер Анистон (ВИДЕО)

Убавата адвокатка блесна во фустан во боја на вино

Амал и Џорџ Клуни беа во хотелот „Сансет тауер“ по повод 50-от роденден на нивната блиска пријателка Џенифер Анистон. Секогаш елегантната Амал Клуни иовој пат не ги разочара своите обожаватели. Таа носеше прекрасен темноцрвен фустан со тенки прерамки. А својот изглед, адвокатката за човекови права го надополни со златни обетки кои ги истакнуваа кардиците во нејзината коса. Нејзиниот шармантен сопруг, актерот Џорџ Клуни, цело време беше покрај неа, не симнувајќи ја насмевката од лицето.

 

View this post on Instagram

 

Amal Clooney attends Jennifer Aniston’s lavish 50th birthday bash with husband George♥️

A post shared by Love Aesthetic (@tficelebrities) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време