ТЕСТ: Облеката во која спиете открива карактеристики за вашата личност

Вашите навики откриваат многу за вашиот карактер и личноста која се крие зад вашиот лик.

Овој тест открива каква личност сте според вашите навики за спиење. Стара маица, удобни пижами, секси ноќница или голи – како сакате да спиете најчесто и што открива тоа за вас?

Без многу размислување одговорете на прашањето…

Во што најчесто спиете?

1. Удобни пижами.

2. Во секси-ноќница.

3. Во стара маица.

4. Во долга ноќница.

5. Во удобна долна облека.

6. Голи.

Резултати:

1. Во удобни пижами

Вие сте топла и пријатна личност. Практични сте и не сакате да трошите време на работи кои не се толку вредни. Сакате да го живеете животот на ваш начин, без некој да ви наметнува правила. Честопати вие сте тие што се грижите за другите и доста сте директни, но и посветени докрај.

2. Во секси комплет/ноќница

Вие сте романтична личност, во постојана потрага по возбуда и авантура. Самоуверени сте, но често размислувате за тоа каков впечаток оставате. Секогаш сакате да бидете средени, па затоа и одите дотерани во кревет. Да влезете во вреќести пижами или нешто старо за спиење за вас е незамисливо. Што би рекол некој ако ве види такви, а всушност имате толку многу да понудите…?

3. Во стара маица

Вие сте сентиментална личност која понекогаш живее во минатото. Често сакате да се присеќате на старите спомени. Во голем број ситуации сте неодлучни, но важите за забавна личност, која најчесто е прва на листата на пријателите кога им треба дружба, забава или совет.

4. Во долга ноќница

Вие не сте личност која се оптоварува со трендови и не сте личност која следи правила, но сепак цените традиционални вредности. Сакате да се чувствувате удобно што и да правите. Околината понекогаш не ве разбира и ве смета за пресериозна личност, но само затоа што вашата забавна страна ја откривате исклучиво пред најблиските личности.

5. Во удобна долна облека

Вие сте личност која секогаш е во брзање. Живеете динамично темпо, постојано сте активни, сакате да се дружите и избегнувате комплицирани ситуации кои залудно ви го губат времето. Не се плашите од обврски и хаос, но истовремено сте под многу стрес, па пред легнување, само сакате да ја соблечете облеката од себе и да потонете во мирни соништа.

6. Голи

Вие сте личност која зрачи со самодоверба и ужива во своето тело. Се сакате себеси и не ви е грижа што другите имаат да кажат за вас. Сензуални сте, спонтани и независни. Сакате предизвици, имате отворен ум и не сакате ништо да ви ја сопира креативноста. Ниту пак нешто да ви пречи додека спиете.

 

Фото: Getty Images 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.