Љубовта на холивудскиот заводник не знае за граници: По 13 години брак, тој се’ уште и’ пишува љубовни писма на сопругата!

Ја сака како првиот ден!

Нивната приказна ни ја враќа вербата во вистинска љубов што му пркоси на времето

Актерот Метју Меконахи ја запросил својата сопруга Камила Алвес со овие зборови:

„Не сакам бракот да биде крајна дестинација, туку сакам најинтересните авантури да се случат токму на тоа патување.“

Кога ја запознал својата сегашна сопруга, не можел да им се спротивстави на чувствата и се вљубил на прв поглед. Поминале 13 години, но неговите чувства останале исти. Филмската ѕвезда се’ уште ја обожава својата сопруга и верува дека средбата со неа била судбински настан и за него еден од најубавите во животот.

View this post on Instagram

In Paris we got to volunteer at our friend @jr and his wife’s amazing @refettorioparis. They created a 5 STAR RESTAURANT TO SERVE FREE DAILY MEALS TO REFUGEES AND HOMELESS. I have never seen anything like it! For instance when guests arrive someone checks their coat, they have beautiful dishware, the room looks like it’s from a movie, the meals are cooked by Michelin Star chefs, and the list goes on and on!! They bring a dignified experience to guests (refugees and homeless) that’s been lacking for many of them for a long time! Everyone at @refettorioparis puts their best self and best being forward to be a part of this experience! They also source all their produce from places that would have thrown the food away!! I don’t know why we can’t do that in the states?! If you are in Paris, you must try to volunteer and donate!! 💛💚💛 Em Paris, fizemos trabalho voluntário nosso amigo @JR e sua esposa criaram o incrível @refettorioparis um restaurante 5 estrelas para alimentar refeições diárias GRATUITAS para refugiados e desabrigados.! Por exemplo, quando chegam, têm alguém checando os casacos, os pratos são maravilhosos , a sala parece que é de um filme, as refeições são preparadas por  Michelin Star chefs e a lista continua! Eles trazem uma experiência digna para os hóspedes que está faltando para muitos deles há muito tempo! Se você está em Paris, você deve ir Doar seu tempo e suporte !! #paris #refettorio #volunteer

A post shared by Camila Alves McConaughey (@camilamcconaughey) on

„Ништо се нема сменето од првиот ден до денес. Едноставно ја обожавам!“, рекол во една прилика.

„Секогаш сум бил и сум останал многу посветен на мојата сопруга. Таа е се’ за мене! Го сакам тоа што и денес ме фасцинира и не сакам со ништо да ја уништам оваа магија“, открил тој.

Пред да ја запознае Камила, која е бразилски супер модел, не верувал во љубов. Со години бил осамен, без вистинска поддршка покрај себе.

Парот се запознал во еден бар во 2006 година.

„Ја здогледав жената на мојот живот кога една вечер бев излезен во клуб со пријател. Помина покрај мене во тиркизен фустан и се сеќавам дека веднаш си помислив: што е тоа? Таа е се’ во една личност, вистински пријател, совршен изглед, убаво лице и поддршка. Си помислив: ‘таа е жена за цел живот, стани од столчето и пријди и’.“

Иако бил упорен, на првиот состанок отишле долго време по тоа запознавање. Почнале врска која течела совршено. Нивната љубов била без немири и караници, но не се зборувало за брак.

„Мислам дека на бракот ќе му дојде време во еден момент, само што сега не размислуваме за тоа“, говорела Камила пред повеќе од една деценија.

На тема брак, Метју го коментира следново:

„Никогаш не сум бил опседнат со брак. За мене, најважно е хармонијата и мирот да владеат дома, сите да се здрави, децата да растат и да уживаат. Не сум знаел и не сум разбирал колку е важно да се формализира бракот и колку е забавна самата венчавка, додека самиот не го искусив целиот процес.“

Во 2012 година, по 6 години врска, се впуштиле во авантурата наречена брак. Славниот актер и добитник на Оскар и неговата занесна убавица конечно се венчале. Денес имаат три деца, а парот навистина е среќен, семејството секогаш е нивниот приоритет.

„Викендите се резервирани за семејна забава. Секогаш се трудиме да минуваме што повеќе време со децата, бидејќи семејството е најважната институција на светот.  Сето останато може да чека.“

Сопружниците обожаваат да си приредуваат изненадувања еден на друг и да поминуваат време заедно. Камила открила дека сакаат заедно да готват и да разговараат за секоја тема на светот. Понекогаш побегнуваат во хотел кој е на 10 минути од нивната куќа.

„Самиот факт што понекогаш ќе се разбудите без детско викање, во потполна тишина, е непроценлив. Тоа е многу важно за мозокот на мајката, не можам да ви опишам колку.“

И по толку години брак, се обидуваат да си ги исполнат сите желби еден на друг.

„Ситните изненадувања и малите знаци на внимание помагаат да го задржите пламенот во љубовта“, заклучува Метју.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време