Се прави лесно и брзо – Помфрит кој можете да го јадете колку што сакате, а да не се здебелите

Вкусно и крцкаво задоволство

Веруваме дека не постои човек кој не сака помфрит! Сите едноставно го обожуваат иако знаеме дека дебелее и е “смрт” за сите диети.

Меѓутоа, овој помфрит од тиквички стана вистински хит на интернет. Се прави лесно и брзо, не дебелее, а оние кои го пробале велат дека го задоволува вкусот и на најголемите љубители на традиционалниот помфрит.

Потребни состојки:

– 30 гр. брашно
– 1 лажичка пченкарно брашно
– 1 лажичка сол
– половина лажичка оригано
– прстофат мелен црн бибер
– 3 белки
– 80 гр. пармезан
– 100 гр. презла
– 500 гр. тиквички

Начин на припрема:

1. Прекријте ја тавата за печење со хартија и загрејте ја рерната на 220 Целзиусови степени.

2. Исечкајте ги тиквичките на тенки парчиња.

3. Во еден сад помешајте го брашното, пченкарното брашно, солта, црниот бибер и ориганото, во друг сад ставете ги белките, а во трет – пармезанот и презлата.

4. Исечканите тиквички извалкајте ги најпрвин во брашното, потоа во белките, а на крај во мешавината од пармезан и презла.

5. Ставете ги во тавата за печење и оставете ги да отстојат на собна температура околу 15 минути.

6. Печете околу 20 минути и свртете ги еднаш во текот на печењето.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време