Никој не сака да го добие ова за Нова година: Не фрлајте пари на вакви подароци!

Што да подарите?

Ни претстојат празници за време на кои сите сакаме да им подариме нешто на саканите, но внимавајте на некои работи…

Деновиве  било направено истражување кое открило што луѓето никако не сакаат да го добијат како подарок за Нова година.

Испитаниците составиле листа на подароци што не би сакале да ги добијат за Нова година:

  • Сувенири, симболи (57%)
  • Плишени играчки (52%)
  • Ваги (49%)
  • Сапун (48%)
  • Календар (48%)
  • Машина за бричење/ депилатор (48%)
  • Простирка за вежбање (45%)
  • Козметички сет (40%)
  • Пешкир (38%)

70% од испитаниците кажале дека подарокот што би сакале да го добијат, мора да биде корисен. Меѓутоа, 11% мислат дека подарокот мора да ги изненади саканите, додека 9% кажале дека важно е вниманието.

Дури 71% од луѓето откриле дека за Нова година добиваат безначајни подароци, а 9% велат дека без размислување го проследуваат тој подарок на некој друг.

Во истражувањето учествувале повеќе од 52 000 луѓе.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време