Милан Калиниќ: „Еве ви реална слика од изолацијата! Короно, спасувај!“ (ВИДЕО)

Урнебесно видео

Актерот и водител Милан Калиниќ на својот инстаграм-профил објави видеоснимка на која се гледа како му „помага“ во решавањето на домашната задачапо математика на својот син Вук.

Всушност, со видеоснимката, актерот сака да ја покаже реалната слика на „семејната идила“ во неговиот дом, во услови на вонредна состојба, која е прогласена во Србија поради опасноста од ширењето на коронавирусот.

Баталете ја семејната идила, еве ви реална приказна од изолацијата! Короно, спасувај!“, се пошегува Милан во описот на видеото.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kalinic.milan@yahoo.com (@kalinic.milan72) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време