Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 15 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен заљубен „до уши“, на Близнаците не им оди работата, Ракот е оптимист, Девицата е емотивно незадоволна.

ОВЕН

Вие сте прилично дипломатски и ги постигнувате деловните цели на шармантен начин. Обожавате сè во врска со вашиот партнер и имате впечаток дека сте во врска со идеалната личност. Обидете се да не претерувате со ладни пијалаци затоа што грлото ви е чувствително.

БИК

Вие сте доста тврдоглави и непопустливи што може да доведе до револт на колегите. Обидете се да бидете поотворени за различни мислења. Поволен ден е за комуникација и флерт со симпатијата. Бубрезите се чувствителни, а кај жените јајниците.

БЛИЗНАЦИ

Не можете да ја завршите вашата работа денес. Областа на љубовта е многу подобро претставена, па затоа би било добро денот да го искористите за љубов и да му се посветите на вашиот партнер. Обрнете внимание на кожата и какви било промени на неа.

РАК

Вие сте прилично оптимистични и се соочувате со деловни проблеми со многу верба. Размислувате за вашето емотивно минато и жалите за грешките што сте ги направиле. Во физичка смисла, вие сте мрзливи, па затоа би било идеално да се движите.

Прочитајте и: Кои хороскопски знаци се најубави, а кои најопасни?

ЛАВ

Се чувствувате фрустрирани од стагнацијата на бизнисот и покрај тоа што не сте виновни за слабите резултати. Денот е поволен за комуникација и запознавање со другата половина. Главата е чувствителна и мигрената е можна поради негативни мисли.

ДЕВИЦА

Областа на работа премногу ве загрижува и имате субјективен впечаток дека никогаш не било полошо. Емотивно сте незадоволни и лошо расположени за какви било состаноци и дружења. Бубрезите се чувствителни и можат да работат на нервна основа.

ВАГА

Ја идеализирате ситуацијата на работа и имате впечаток дека е многу подобра отколку што е всушност. Емотивно сте чувствителни и ќе можете да бидете малку понасилни, иако непотребно реагирате на партнерот. Здравјето е одлично.

ШКОРПИЈА

Стагнацијата на работа доведува до недостаток на самодоверба. Наоѓате компензација во емоционалната сфера со партнер кој целосно ве разбира и ве поддржува. Синусите се чувствителни, па затоа е најдобро да се ограничи употребата на клима-уреди.

СТРЕЛЕЦ

Ви недостасува чувство за тимска работа, затоа упорно се обидувате да ги туркате сопствените деловни идеи најдобро што можете. Емотивно сте разделени и се прашувате како би било кога би направиле различни потези во минатото. Малку сте нервозни.

ЉУБОВТА ќе процвета оваа зима за овие хороскопски знаци…

ЈАРЕЦ

Се обидувате преку шарм да добиете одредени привилегии од вашите соработници. Пред вас е љубовна понуда од опционален тип и не сакате да ја прифатите. Размислувате за диета, но немате силна волја да ја започнете.

ВОДОЛИЈА

Финансиите се вашата водечка идеја кога станува збор за деловните обврски и им давате приоритет на работните места што носат пари. Вие сте во емоционална рамнотежа и уживате во друштво на саканата личност. Склони сте на блага минлива нервоза.

РИБИ

Уживате во деловните обврски и држите сè под контрола. Фантазирате за љубов, а вашите очекувања се тотално нереални. Имате проблеми со алергии, на кои веќе сте навикнати поради нивната фреквенција.

 

ФОТО: Pixabay

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време