Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 29 јуни 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Водолија ја очекуваат деловни проблеми, Риби има кавги со саканата личност, Ракот се чувствува осамен.

ОВЕН

Немате доволно доверба во деловното опкружување и можно е од таа причина да чувате некои деловни тајни во себе. Можно е вашиот партнер да покажува незадоволство. На полето на љубовта, ве следи криза. Зголемете го внесот на течности.

БИК

Преоптоварени сте со обврски и воопшто не ви е лесно да го постигнете балансот за кој се обидувате на деловно поле. Вие не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате со партнерот. Зголемете го внесот на витамини.

БЛИЗНАЦИ

Овој ден генерално не е поволен за вашата работа, затоа обидете се да не направите грешка денес. Имате впечаток дека саканата личност не е искрена со вас и тоа ве мачи. Можеби размислувате да ја раскинете врската. Подложни сте на инфекции.

РАК

Може да очекувате дека ќе ги решите проблемите на работа. Одговорот на вашите дилеми доаѓа наскоро. Емотивната состојба не е одлична и се чувствувате осамено. Можно е да размислите да се смирите со својот поранешен. Можен е стомачен вирус.

Прочитајте и: Марс во знакот Овен на сите ќе им ги заплетка конците: Ова се датумите кога треба особено да внимавате!

ЛАВ

Време е да преземете одговорност на деловното поле и да се посветите повеќе на вашите одговорности. Можно е вашиот партнер да покаже сомнеж и љубомора. Сепак, чувствувате дека не дадовте причина за тоа. Воспалено грло.

ДЕВИЦА

Во областа на финансиите, ќе имате многу пресврти во наредниот период. Најдобро е да не се инвестираат големи пари сега. Ве чекаат сериозни промени кога станува збор за вашето поле на љубов. Избегнувајте масна храна.

ВАГА

Проверете ги сите информации што ви доаѓаат бидејќи одредена измама или илузија лесно може да се случи денес. Можно е да ја идеализирате личноста што ви се допаѓа. Вие се соочувате со неповолен период и можно разочарување. Проблеми со низок крвен притисок.

ШКОРПИЈА

Најдобро е да се обидете да се посветите на вашата работа и одговорности за да ги решите проблемите што ги имате. Може да очекувате интересна комуникација со лицето за кое се грижите. Избегнувајте внес на шеќер.

СТРЕЛЕЦ

Може да се надевате на добар однос со колегите кои ве поддржуваат максимално на сите полиња. Ги криете чувствата на полето на љубовта и тешко ви е да се соочите со вашите стравови. Вие ќе уживате во масажа.

Најголемите тајни на сите хороскопски знаци

ЈАРЕЦ

Ве чека напнат период кога станува збор за вашето деловно поле. Можеби имате поголеми кавги. Вие не сте подготвени за големи промени кога станува збор за љубовта. Можно е на некој начин да тапкате во место. Посетете го стоматологот.

ВОДОЛИЈА

Се чини дека многу работи се свртени наопаку кога станува збор за бизнисот. Некои нови проблеми тропаат на вашата врата. Ако сте слободни, имате можност за промени. Денес ќе се сретнете со нова личност. Вашата глава е чувствителна.

РИБИ

Имате впечаток дека не сè оди како што било планирано во областа на работата. Имате мали тешкотии и компликации. Не се чувствувате добро до лицето со кое сте во љубовна врска и размислувате да раскинете. Грижете се за вашиот внес на витамини.

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време