Најслатките изданија на малата бунтовна принцеза: Шарлот ги наследила убавината и шармот од мајка ѝ, а карактерот од чичко ѝ!

Преслатката Шарлот Виндзор

Средното дете на британскиот кралски пар е сѐ освен класична принцеза

Средното дете на британскиот престолонаследник и неговата сопруга Кејт, плени со шармот и харизмата, но и со своеглавоста.

Кејт Мидлтон и принц Вилијам се родители на три деца: две момчиња, Џорџ и Луис и преслаткото девојче Шарлот (5), која е средното од трите деца на војводата и војвотката од Кембриџ.

Момчињата, барем судејќи според сликите, а и зборовите на родителите, се полесни за воспитување од нивната миленичка, за која на прв поглед се гледа дека покрај шарм, поседува и силен карактер, па веројатно кога нешто ќе зацрта, тоа мора и да го оствари.

View this post on Instagram

For us, Royal Family fans, Trooping the Colour is the most awaited event of the year ❤️ Sadly this year we were not so lucky, due to covid-19 today there has been no Trooping the Colour 2020 This Celebration was never interrupted since 1955 Her Majesty celebrated her birthday officially, in a completely different way (see photos on my stories) . 📸: 7 photos to remember Trooping the Colour 2019 (credits to owners) . . . #TheCambridges #PrinceGeorge #George #PrincessCharlotte #Charlotte #PrinceLouis #Louis #Archie #ArchieHarrison #PrinceWilliam #KateMiddleton #WeddingDay #Royals #BritishRoyals #RoyalFamily #Love #Prince #Princess #RoyalBaby #DuchessKate #DuchessCatherine #DukeWilliam #LadyDiana #London #KensintonPalace #BuckinghamPalace #TheQueen #Queen

A post shared by George ♡ Charlotte ♡ Louis (@_loveprincegeorge_) on

Малата Шарлот досега убедливо собрала најголемо медиумско внимание од сите три деца на кралскиот пар.

И тоа не е случајно!

Имено, малата принцеза плени на фотографиите кога му позира на официјалниот кралски фотограф, но и кога намуртена се крие зад здолништето на мајка ѝ и гледа во објективот кој ја зумира, како да сака да каже „остави ме на мира“.

Особено слатко е тоа што Шарлот, покрај двајца браќа, научила како да се избори за внимание и учествува во сите детски игри со постариот брат Џорџ.

Шарлот е активна, весела и ужива во играта, но еднакво сака и се бори за својот дел од вниманието на честопати зафатените родители.

Исто така, бесценети се нејзините слики од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, каде што облечена како самовила негодува што мора да биде токму тука каде што ѝ наредила мајка ѝ.

View this post on Instagram

Princess Beatrice of York and Edoardo Mapelli Mozzi will marry on May 29th, 2020 ✨🌸 The Royal Wedding will take place at the Chapel Royal in St. James’s Palace and the reception will occur in the gardens of Buckingham Palace ✨🌸 . photo: Princess Charlotte as a flower girl on Pippa Middleton and James Matthews’ wedding day, May 20th 2017 . 🇮🇹 La Principessa Beatrice di York ed Edoardo Mapelli Mozzi si sposeranno il 29 Maggio 2020 ✨🌸 Il matrimonio reale si celebrerà nella Chapel Royal del St. James’s Palace, mentre il ricevimento si terrà nei giardini di Buckingham Palace ✨🌸 . foto: La Principessa Charlotte nei panni di damigella nel giorno del matrimonio di Pippa Middleton e James Matthews, 20 Maggio 2017 . . #TheCambridges #PrinceGeorge #George #PrincessCharlotte #Charlotte #PrinceLouis #Louis #Archie #ArchieHarrison #PrinceWilliam #KateMiddleton #Wedding #WeddingDay #Royals #BritishRoyals #RoyalFamily #Love #Prince #Princess #RoyalBaby #DuchessKate #DuchessCatherine #DukeWilliam #LadyDiana #London #KensintonPalace #BuckinghamPalace #Royalty #RoyalReply

A post shared by George ♡ Charlotte ♡ Louis (@_loveprincegeorge_) on

Може да се заклучи дека малата Шарлот е харизматично, бистро и убаво девојче, кое изгледа дека го наследила бунтовниот карактер на својот чичко Хари, кој во детството бил многу сличен на неа, а не се сменил многу ни до денешен ден.

Тоа за Кејт и Вилијам значи дека Шарлот нема туку-така и без „борба“ да ги почитува сите прописи што ги налага кралскиот протокол и неговите строги правила. Исто како и нејзиниот чичко…

Принц Вилијам го открил прекарот за принцезата Шарлот: Неодоливо!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време