Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 28 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Лав осамен, Рибите загрижени, Девицата успешна, Јарецот нервозен, Вагата уморна.

ОВЕН

Користете семејни врски без двоумење за да го подобрите вашиот бизнис. Врската со вашиот партнер е специфична: додека уживате максимално во љубовта и сте сигурни во своите емоции, тој не е сигурен дека сте вистинската личност за него. Здравјето е солидно.

БИК

Вие сте доста самоуверени и успешни кога станува збор за деловните планови. Имате тајна поддршка за вашите планови. Немате комуникација со вашиот партнер и воопшто не сте возбудени од тоа. Кога станува збор за здравјето, обрнете внимание на количината храна што ја внесувате во вашето тело.

БЛИЗНАЦИ

Депресивни сте затоа што не успевате да ги решите насобраните проблеми на работа. Задоволни сте од областа на љубовта. Вашите емоции се упорни и интензивни. Ја давате потребната поддршка на вашиот партнер. Кога станува збор за здравјето во физичка смисла, вие сте слаби.

РАК

Вие сте желни да ги имплементирате вашите деловни планови што е можно поскоро. Правите грешки со таа брзина. Партнерот е неисцрпен извор на љубов и поддршка. Се потпирате на него доста. Кога станува збор за здравјето, внимавајте на повредите.

Прочитајте и: Овие хороскопски двојки се совршена комбинација за брак и долга врска

ЛАВ

Комуникацијата не е лесна за вас. Не само што не успеавте да постигнете никаков договор, туку и деловната соработка е прекината. Премногу ја форсирате врската. На партнерот тоа му смета и чека да го промените однесувањето. Можна е главоболка.

ДЕВИЦА

Доаѓате до брилијантна идеја случајно и решавате деловен проблем што ве мачи веќе подолго време. Емотивно сте незадоволни. Жлите за грешките што сте ги направиле во минатото. Здравјето е солидно.

ВАГА

Имате јасна визија за тоа што сакате да постигнете и на кој начин. На полето на љубовта, одеднаш се запознавате со личност која или не е од вашето место или дури има и врски со странска земја. Вие сте задоволни од вашето здравје.

ШКОРПИЈА

Искористете ја тимската работа. Колегите ви помагаат да надминете одредени деловни потешкотии. Вашите емоции се вашето богатство. Задоволни сте од емоционалната сфера. Кога станува збор за здравјето, грлото е чувствително.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте многу вредни, амбициозни, фокусирани на целта и ја постигнувате. Емотивно сте несигурни. Партнерот ве обожава, а вие се прашувате дали го заслужувате. Здравјето е солидно, но треба да внимавате да не претерувате со пиењето.

Еве кој хороскопски знак најмногу ви одговара како најдобар пријател

ЈАРЕЦ

Главниот проблем е што не сте прилагодливи. Не успевате да постигнете договор со колегите. Емотивно сте задоволни и барате да поминете што повеќе време со вашиот партнер. Кога станува збор за здравјето, ве очекуваат проблеми со нервите.

ВОДОЛИЈА

Постигнувате одлична соработка со колегите. Ви се допаѓа нивниот бескомпромисен став. Сферата на љубовта е слабо прикажана. Вие сте многу несигурни и љубоморни и со тоа го одбивате партнерот. Во однос на здравјето, редовната терапија има ефекти.

РИБИ

Вие сте комуникативни, желни да ги слушате мислењата и идеите на колегите. Во релаксирана атмосфера ги постигнувате сите ваши деловни цели. Во емоционалната сфера, преплавени сте со емоции и максимално уживате во нив. Здравјето е стабилно.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време