Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 22 февруари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Девиците треба да бидат претпазливи, финансиите на Близнаци растат, Рибите се со преосетливо здравје.

ОВЕН

Ќе имате поддршка од личност на позиција, или таа е ваш надреден. Сега е шанса да се обнови некаков контакт од минатото, кој остана недефиниран, неизговорен. Слаба точка се бубрезите и мочниот меур, затоа бидете внимателни.

БИК

Силната енергија може да ви донесе поголем успех, ако дадете сè од себе. Врските лесно можат да се прекинат, особено оние кои се монотони подолго време. Здравјето е одлично.

БЛИЗНАЦИ

Финансиите растат, ќе имате прилив на пари, профит, среќни околности поврзани со пари. Слободните Близнаци ги очекува нов познаник, нова љубов, со личност што ја запознаваат на јавно место, преку некое дружење или излегување надвор. Слаба точка е грлото, како и дишните патишта.

РАК

Оние кои се невработени многу лесно можат да најдат соодветна работа, затоа преземете иницијатива. Односот со партнерот може да се влоши, можно е да се оладите, да се сомневате во љубовта, недоразбирања. Потребна ви е поголема физичка активност за да се чувствувате подобро.

Прочитајте и: Неделен хороскоп: Прочитајте какви седум дена ви претстојат последната недела од февруари

ЛАВ

Вашата работа ќе биде доста поволна, очекувајте стабилност во бизнисот и финансиите, како и можност конечно да ги материјализирате деловните идеи и планови. Многу е можно вашата емотивна врска да дојде на повисок испит. Не донесувајте одлуки под влијание на силни емоции, советот е да почекате уште некое време. Проверете го притисокот.

ДЕВИЦА

Бидете внимателни бидејќи постои можност за кавги, конфликти и недоразбирања со колегите. Овој ден е прилично чувствителен за оние кои се во долга врска или во брак. Постои емоционално незадоволство, но и преиспитување на емоциите, сопствените желби и верувања. Уринарниот тракт, бубрезите и мочниот меур ќе бидат почувствителни.

ВАГА

За Вагите кои се занимаваат со економија, финансии, банкарство или недвижнини, време е да реализирате поголеми работни места, како и да ги подобрите финансиите. Прилика за љубов со личноста што ја среќавате преку работа или некои деловни можности. Можни се главоболки, како и болки во вратот и рацете.

ШКОРПИЈА

Невработените Шкорпии имаат поголеми шанси за вработување, можна е помош, заштита на пријателите. Ова е одличен период за тајна љубов, тајни врски, како и за враќање на поранешните љубови. Слаба точка се нозете и препоните, повеќе одење и спортување.

СТРЕЛЕЦ

Одвлекувањето на вниманието што ќе ве следи во голема мера ќе влијае на деловните резултати. Треба да ја имате иницијативата ако сакате да обновите некој љубовен контакт што е расипан. Проверете го притисокот и не одложувајте редовни прегледи со лекар, одете повеќе.

Ве измачува помислата дека партнерот ве изневерува? Неговиот хороскопски знак открива колку ви е верен

ЈАРЕЦ

Постои голема можност да направите грешки за кои ќе ви треба многу време да ги поправите. Следи познанство со помлада личност што ќе ја запознаете преку пријатели или социјални мрежи. Чувството на замор постојано ќе ве придружува.

ВОДОЛИЈА

Бидете внимателни со документите, потпишувањето документи, како и склучувањето деловни договори. Ќе уживате во друштво на сакана личност и можно е заедничко патување. Можни се вознемирувања во стомакот, поради брзиот живот и неправилната исхрана. Јадете побавно и поредовно.

РИБИ

За оние кои се невработени, денес не е поволен ден, освен што постои можност за повторно активирање на работа што долго ја чекавте. Лицето од работа долго време размислуваше за вас, а тоа веројатно сте го забележале и почувствувале. Здравје – постои преосетливост, желба за осаменост.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време